Ürünler Menu

Enpa İletişim

Piyade Sok. No:22 / 11

Çankaya - ANKARA

Tel: 0312 440 90 90

Faks : 0312 440 90 91

Mail:  bilgi@enpa.com.tr

Mail:  enpatest@gmail.com

Mail:  enpatest@yahoo.com.tr

 

Dalgalanma Jeneratörleri

Yöntemleri, Özellikleri, Olanakları ...

Prelocation

Darbe Akım Yöntemi
Dalga jeneratörü arıza ve dalgalanma jeneratör arasında bir yürüyen dalga oluşturur hatalı bir yay tutuşturur. TDR Teleflex arıza mesafeyi gösterir Bu geçici dalga görüntüler.
Darbe akımı yöntemi için bir lineer elemanı 1000 J veya daha fazla bir çıkış enerjisi ile tüm dalga jeneratörleri yüklenir.
Bu yöntem ıslak kabloları ve eklerinin yanı sıra uzun bir kağıt-kurşun kablolara, tüm yüksek direnç hatalar için yararlı olabilir.

ARM Arc Yansıma Yöntemi
Yüksek dirençli hataları ve aralıklı hataları kolayca ARM Yöntemi ile bulunabilir.Arıza direnci TDR Teleflex ile doğrudan ölçümü için çok yüksek ise, bir dalgalanma jeneratör sonra açıkça bir ARM Filtre üzerinden düşük dirençli bir arıza gibi Teleflex tarafından bulunan hatalı düşük dirençli bir ark sağlar. Teleflex ve yay olmadan izleri bir karşılaştırmasını göstermektedir. Bu kolay, açık ve kesin bir yöntem ve bu nedenle bugün prosedürü yerini en sık kullanılan hata ve hatta çoğu zaman hiç kabloların yanma (arıza klima) değiştirir.

ARM Filtreler ayrı araçlar olarak mevcuttur. Mevcut pasif filtreler M 219 (endüktif) ve LSG 300 (dirençli) bulunmaktadır. Aktif Arc Yansıma Filtre LSG 3-D fazladan 2 kV güç kaynağı ve kapasitör sağlar.
SPG-32 serisi entegre bir 300 filtre LSG.

Saptayışlar

Fay kesin bir yerde olduğu için bu TDR ölçüm veya herhangi bir YG-arıza bulma yöntemleri ile prelocation sonra kablo boyunca konumunu teyit etmek esastır.
Tüm SebaKMT dalga jeneratörleri bir zaman kontrollü dalgalanma çıkışı var. Bu yeterli bir zemin mikrofonu ve alıcı ile hatalı flash-over yerinin akustik için kablonun içine bir periyodik deşarj izin verir.

Kombine Akustik ve Manyetik Yöntem

Digiphone mevcut dalgalanma manyetik sinyal ve zemin üzerinden seyahat flash-over yavaş akustik ses arasındaki zaman farkı ölçer.
Ekran hata göstergesi mesafe ve kablo pozisyonunun göstergesi olarak manyetik alan kuvveti olarak zaman gecikmesi gösterir.
Bu, kısa bir zaman gecikme gösteren bir düşük sayıda hatası kısa bir mesafe gösterir anlamına gelir. Bu da asfalt yüzeylerde altında gürültülü ortamlarda, kablo kanallarında ve hatalar için çalışacaktır.