Ürünler Menu

Enpa İletişim

Piyade Sok. No:22 / 11

Çankaya - ANKARA

Tel: 0312 440 90 90

Faks : 0312 440 90 91

Mail:  bilgi@enpa.com.tr

Mail:  enpatest@gmail.com

Mail:  enpatest@yahoo.com.tr

Uygulama

Ark stabilize birimi LSG 3E bir kablo yüksek bir direnç hatalı bir yayın kısa vadeli istikrar sağlar. Bu, devam eden bir yay geleneksel bir reflektometri Teleflex M yoluyla yapılması gereken elektrik kabloları yüksek direnç arızaların bir prelocation sağlar. Ark 32 kV ve aşırı gerilimlere izin verilebilir sayede bir şok deşarj jeneratör (SWG) ile ateşlenir.

LSG 3E dahil patentli yöntemin en önemli avantajlarından biri, böylece şok deşarj jeneratörün iyi ateşleme özellikleri yapılacak tam kullanımını sağlayarak, akım devresi (direnç veya endüktans) yüksek empedans ortadan kaldırılmasıdır. Bu uzun kablolar, kötü iletim özellikleri veya son derece ıslak koşullarda hataları ile kablo olanların durumda önemlidir.

Hatta son derece uzun ateşleme gecikme zamanları (500 ms!) LSG 3E için bir sorun teşkil etmez. Teleflex M ölçüm zaman LSG 3E gelen bir pals ile zaman sağ noktada tetiklenir.

Kadar 2 kV Ateşleme gerilimi anahtarı "LSG-SURGE" işletme tarafından LSG 3E kendi içinde oluşturulabilir. Bu nedenle, düşük gerilim sistemlerinde yayı yansıtma yöntemi kullanıldığında, ayrı bir şok deşarj jeneratörü olarak gerek kalmamaktadır.Bu da en fazla 2 kV gerilim kablo üzerine koymak olduğunu engellemektedir.
Prelocation ve akustik iğne ucu konumu başlamadan önce tamamlanmasından sonra, LSG 3E kapatılabilir zorundadır! Başka hiçbir anahtarlama işlemleri gereklidir. Ayrıca, Şekil 1'de gösterildiği gibi başka araçlar, anahtarlar vb gibi herhangi bir ek bileşenler yayı yansıtma yöntemin icrası için gereklidir. Bu test, van ve mobil uygulamalar için geçerli.

Ölçüm aletleri set-up/required

Yay yansıtma yöntemi uygulama için, birbirinden LSG 3E birinden normal kontrol edilebilir bir şok deşarj jeneratörü (SWG) ve bir reflektometri Teleflex M. devresi Şekil 1 'de gösterilmiştir gerektirir. Bu yapılandırma, bir kablo test kamyonet montaj için hem de mobil kullanım için hem de uygundur.

Test yöntemi

İlk olarak, bir atlama şok deşarj jeneratörü yoluyla ya LSG 3E kendisi (ateşleme voltajı 2 kV) ile hatalı oluşturulur. Ark söner önce, enerji ile beslenir ve kısa bir süre için LSG 3E tarafından stabilize edilir. Şimdi, hatalı empedansı, yay fiziksel özellikleri nedeniyle çok düşüktür. Buna karşılık yüksek duran yay darbe yansıma ölçüm sırasında hatalı yansıma katsayısıdır. Hatam şimdi "görünür" dir. Yay (ya da bir çıkarma) söndürüldü ile kablo izi ile karşılaştırıldığında, bir arıza yeri mümkün kılar.

 

Powerfuse alçak gerilim dağıtım ağı kullanılır. Bu aralıklı hatalar ile kablolarla ilgilitemporar kesintisiz güç kaynağı korur.Hata bulunur ve kablosunu tamir kadarPowerfuse sigorta değiştirir. Bir hata oluştuktan sonra otomatik olarak tekrar arzgeçer. Arızaların sayısı kaydedilir ve sınırlıdır.

Diğerlerinden ayrılan set özellikleri

  • kontrol etmek için çok basit
  • Çok yüksek kısa zaman aralığında çözünürlük gibi uzun
  • mesafe alanlar
  • yüksek sinyal-gürültü oranı ve yüksek dinamik aralık
  • Bir renk TFT Ekran üzerindeki şemalar büyük ekran
  • iyi bir "referans" ve "hatalı" hattı (canlı bir ekran gelen ve bir veritabanı sistemi her ikifarkı diyagramları görüntüleme olanağı
  • 35 diyagramlar ve ek kurulum veri (Teleflex M kapalı ise veri kaybı) için dahili hafıza
  • PC ve yazıcı için bağlantı noktaları

 

Dalgalanma Jeneratörleri

Yöntemleri, Özellikleri, Olanakları ...

Prelocation

Darbe Akım Yöntemi
Dalga jeneratörü arıza ve dalgalanma jeneratör arasında bir yürüyen dalga oluşturur hatalı bir yay tutuşturur. TDR Teleflex arıza mesafeyi gösterir Bu geçici dalga görüntüler.
Darbe akımı yöntemi için bir lineer elemanı 1000 J veya daha fazla bir çıkış enerjisi ile tüm dalga jeneratörleri yüklenir.
Bu yöntem ıslak kabloları ve eklerinin yanı sıra uzun bir kağıt-kurşun kablolara, tüm yüksek direnç hatalar için yararlı olabilir.

ARM Arc Yansıma Yöntemi
Yüksek dirençli hataları ve aralıklı hataları kolayca ARM Yöntemi ile bulunabilir.Arıza direnci TDR Teleflex ile doğrudan ölçümü için çok yüksek ise, bir dalgalanma jeneratör sonra açıkça bir ARM Filtre üzerinden düşük dirençli bir arıza gibi Teleflex tarafından bulunan hatalı düşük dirençli bir ark sağlar. Teleflex ve yay olmadan izleri bir karşılaştırmasını göstermektedir. Bu kolay, açık ve kesin bir yöntem ve bu nedenle bugün prosedürü yerini en sık kullanılan hata ve hatta çoğu zaman hiç kabloların yanma (arıza klima) değiştirir.

ARM Filtreler ayrı araçlar olarak mevcuttur. Mevcut pasif filtreler M 219 (endüktif) ve LSG 300 (dirençli) bulunmaktadır. Aktif Arc Yansıma Filtre LSG 3-D fazladan 2 kV güç kaynağı ve kapasitör sağlar.
SPG-32 serisi entegre bir 300 filtre LSG.

Saptayışlar

Fay kesin bir yerde olduğu için bu TDR ölçüm veya herhangi bir YG-arıza bulma yöntemleri ile prelocation sonra kablo boyunca konumunu teyit etmek esastır.
Tüm SebaKMT dalga jeneratörleri bir zaman kontrollü dalgalanma çıkışı var. Bu yeterli bir zemin mikrofonu ve alıcı ile hatalı flash-over yerinin akustik için kablonun içine bir periyodik deşarj izin verir.

Kombine Akustik ve Manyetik Yöntem

Digiphone mevcut dalgalanma manyetik sinyal ve zemin üzerinden seyahat flash-over yavaş akustik ses arasındaki zaman farkı ölçer.
Ekran hata göstergesi mesafe ve kablo pozisyonunun göstergesi olarak manyetik alan kuvveti olarak zaman gecikmesi gösterir.
Bu, kısa bir zaman gecikme gösteren bir düşük sayıda hatası kısa bir mesafe gösterir anlamına gelir. Bu da asfalt yüzeylerde altında gürültülü ortamlarda, kablo kanallarında ve hatalar için çalışacaktır.