ENPA KABLO TEST VE ARIZA BULMA CİHAZLARI - Kablo Test Arabaları ve Sistemleri http://www.enpa.com.tr/guc-kablosu-ariza-tespit/kablo-test-arabalari-ve-sistemleri/21-urunler/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu.html Sun, 21 Jan 2018 12:40:03 +0000 Joomla! - Open Source Content Management tr-tr PD LOC http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/pd-loc.html http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/pd-loc.html

Fonksiyon açıklaması


PD LOC sistemi tek damarlı kablo eklemlerde karışık kablolar (XLPE / PILC) ve PD saptayarak sorunu çözer. Alanında eklemlerin tam yerini genellikle bilinen değildir ve bu eklem ses frekans yöntemler kullanılarak lokalize edilemez.
Sistem kablo içine bir sinyal enjekte etmek için bir induc-tive kuplör kullanan bir dürtü vericisi vardır. Alıcı ve değerlendirilmesi birimi sinyali ve pelicase bir kontrol ünitesi Proc-Essing için bir giriş amplifikatörün oluşur. Mesafe sistemin verici konumu görselleştirme ek bir PD yazılım fonksiyonu ile ayrı bir menüden bir TDR T30-D PD reflektometri kullanılarak gerçekleştirilir. Darbe verici yazılım, kullanıcı girişleri işler yapan durum göstergesi, nabız kuşak, hata ve aşırı yük izleme ve pil ve şarj izlenmesini sağlar.
Darbe verici ve bağlayıcı maruz kablo içine yeterince güçlü bir darbe sinyal gönderirler. Bu nedenle sinyali doğrudan kablosunun bir yanı sıra diğer ucu ikinci sinyalin yansıtma gibi sona ulaştığını edilir. Uzak ucunda, doğrudan alınan sinyal ve yansıyan sinyal arasındaki zaman farkı dürtü enjeksiyon noktasına mesafe hesaplamak için, OWTS olduğu gibi kullanılır ve bu, daha sonra daha önceden belirlenmiş konumda ile karşılaştırılır ve gerekirse düzeltilir .

Bir monte coupler, PD-LOC sisteminden bir PD-TX ile birlikte, uygun bir çap maruz kablolar üzerine indüktif lanacak darbeler sağlar. Kuplör verilen yumuşak kravat ile kablo takılabilecek. Bir uzatma kolu kullanılır, böylece, bir iplik M8 somunu vardır. Bu, bağlantı elemanı uygun bir şaft dışında kablo üzerine yerleştirilmesini sağlar.

Bir foild klavye ve darbe genişliği seçimi için LED'ler çalıştırması ve kullanımı kolay sağlamak.

Çok yoğun bir bakır tel koruyucu ve metal kılıf (kurşun kılıf / alüminyum kılıf) ile kablolar sistemi kullanırken kablolar için çift bir yapay olarak oluşturulan PD darbe de mümkündür.

Normal bir Teleflex T olan kullanıcılar 30-E can da yukarı dereceli bu PD sürümü.Diğer normal reflektometri fonksiyonları bu yükseltme etkilenmez.

Özellikler

 • Darbe genişliği seçimi için LED'ler klavye Folyo
 • Darbe kuplörler 42 ve 64 mm
 • Idare ve çok kolay
 • Bir akü şarjı ile çalışma 24 saat
 • OWTS ön-konumu ile aynı Değerlendirilmesi
 • Kablo tanımlama seçeneği

 

]]>
info@ankawebtasarim.com (Super User) Dielektrik Tanı ve Kısmi Deşarj Ölçümü Mon, 17 Jun 2013 19:09:19 +0000
OWTS HV 150 http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/owts-hv-150.html http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/owts-hv-150.html

150 kV YG Kabloları için Kısmi Deşarj Teşhis Sistemi

Faydaları

 • Kullanarak tahribatsız muayene ve tanı AC gerilimleri sönümlü
 • Gelişmiş PD algılama ve PD sitesi yerelleştirme
 • Entegre dielektrik kayıpları ölçümü tan δ
 • Taşınabilir test sistemikompakt tasarımı ve hafifliği
 • Explorer yazılımı kullanarak gerçek zamanlı analiz ve raporlama

Tanım
Salınımlı dalga test sistemi (OWTS) belirlemek, değerlendirmek ve yüksek gerilimgüç kablolarının her türlü kısmi boşalma (PD) kablo izolasyonu hatalar ve aksesuarları bulmak için kullanılır.OWTS sistemi hem yeni yüklenen kabloları veyaşlı kablolara tanısal test test devreye alma için kullanılabilir.

Sistem, bir kontrol ünitesi ve HV parçası olarak bir defter oluşur.YG kısmı sönümlüAC test gerilimi üretmek için entegre bir elektronik anahtar ve bir rezonansindüktör ile HV kaynağı içerir.HV bölücü ve kaplin kapasitör dijital veri toplama vePD sinyal işleme için gömülü bir denetleyici ile birlikte ayrı bir birim entegre edilmiştir.PD sinyallerin depolama, analiz ve değerlendirme dizüstü gerçekleşirve site üzerinde veya ofiste ya yapılabilir.

Özellikleri

 • Batırılmış AC voltajı ile PD tan (DAC)
 • IEC 60270 göre PH seviyesi ölçümü
 • Ayar özellikleri algılama hassasiyetini optimize etmek
 • Eklem yeri özelliği ile otomatik kalibrasyon modu
 • Gerçek zamanlı veri işleme
 • Test dizisi çalıştırmak için menü yönlendirmeli ünitesi
 • Portatif tasarımı, hafifliği, kolay kurulum yerinde

]]>
info@ankawebtasarim.com (Super User) Dielektrik Tanı ve Kısmi Deşarj Ölçümü Mon, 17 Jun 2013 19:01:27 +0000
OWTS M 28 http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/owts-m-28.html http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/owts-m-28.html

Salınımlı dalga test sistemi OWTS belirlemek, değerlendirmek ve kablo izolasyonve eklemler ve sona erdirme kısmi boşalma (PD) hataları bulmak için kullanılır.

HV birimi sisteminin pik v voltajlı için zayıflatılmış salınımlı frekans kadar üretir. Iki adet 100 MHz AD çevirici sistemlerinin işletme ve dijital sinyal işleme ve depolama için bir Gömülü kontrol silindirik gövde A.Ş edilir. Taşıma tekerleklerikolay ulaşım izin verir.Dizüstü kullanıcı arayüzü iletişim W-LAN tarafından yapılır.İsteğe bağlı bir optik veri bağlantısı mümkündür.
OWTS de VLF Sistemi ile birleştiğinde olabilir. Bu durumda, VLF OWTS, yüksekvoltaj kaynağı tarafından kontrol sağlar.

Belirgin Özellikleri:

 • Salınımlı dalga test gerilimi altında PD tanısı - nominal hizmet koşullarında gibi elektrik alan dağılımı
 • PD değerlendirme imkanı ve nominal gerilim seviyesinden örüntü tanıma
 • Otomatik Kalibrasyon ve Ortak konumu tesisi
 • 150 bant genişliği IEC 270 göre PD seviye ölçümü ... 650 kHz
 • Haritalama özelliği ile arıza yeri için yarı ve tam otomatik PD analiz yazılımı
 • Kablo kapasitansının hesaplanması ve gerilim dalga şekli karakteristikindiriminden testi nesne tan delta değeri
 • Test dizisi işlemi için kullanılacak basit ve kullanımı kolay menü güdümlü ünitesi
 • Kompakt tasarımdüşük ağırlık
 • Kompakt PDOWTS kombinasyonuVLF test ünitesi ve arıza yeri sistemiKompakt

 

 

 

]]>
info@ankawebtasarim.com (Super User) Dielektrik Tanı ve Kısmi Deşarj Ölçümü Mon, 17 Jun 2013 18:54:32 +0000
LPD Monitor http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/lpd-monitor.html http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/lpd-monitor.html

LPD (canlı kısmi boşalma) Monitör 66 kV gerilime kadar orta ve yüksek gerilimsistemleri ve kabloları üzerinde kısmi boşalma geçici ya da sürekli izlenmesi içinkadar kullanılabilir.

, 16 giriş kanalı, hafif LPD Monitor ile

kablolar veya aksesuarlar içinde kritik PD hızlı bir kontrol için ideal, taşınabilir bir sistem.

Hatta hızlı bir test böyle kapsamlı bir çevrimdışı PD tanı olarak gerekli bakım çalışmaları, tanımlama için bir temel olarak kablonun durumu hakkında yararlı bilgiler sağlayabilir.

PD sinyalleri endüktif (HFCT) ve / veya kapasitif (TEV) sensörleri kullanılarak kaydedilir.Endüktif sensörler izolasyonlu iletken veya kablo kılıfı etrafındadoğrudan yerleştirilir.Kapasitif sensörler kolayca bir manyetik tutucu kullanarakşalt metal parçalar eklenebilir.

Sensörlerinin sayısına bağlı olarak, her bir sensörden gelen sinyalleri belirlenmiş aralıklarla (her 1-20 dakika) de kaydedilir. Bu okumalar hemen entegre yazılım ile analiz edilir.Sinyaller "yerel PD" veya "kablo PH" olarak da kategorize edilir.Ölçülen düzeyde bir veritabanında saklanan değerleri ile karşılaştırıldığındave ardından dört olası değerlendirme kategorileri biri atanır. "Kritik" olarak değerlendirilen PD aktivitesi otomatik bir alarm mesajı üretir.

Kullanıcı uzaktan erişim yoluyla herhangi bir zamanda mevcut değerleri ve PDaktivitesi sürecini kontrol edebilirsiniz.
]]>
info@ankawebtasarim.com (Super User) Dielektrik Tanı ve Kısmi Deşarj Ölçümü Mon, 17 Jun 2013 18:47:00 +0000
TE PDS http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/te-pds.html http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/te-pds.html

TE PDS bir endüktif ve çeşitli elektrik tesisatı ile ilgili kalite değerlendirmesi içinbir kapasitif sensör sağlar. Bu araç için en yaygın uygulama yüklemeden hemen sonra eklemler ve sona erdirme PD açısından kalite kontrol etmektir.TE PDSyalıtımlı HV yüklemelerinde sadece kullanılır.

Mümkün weakspots algılama PD nedeniyle elektrik alanı değişimleri alır kapasitif sensör ile yapılır. Pico coulomb içinde sinyal yoğunluğu PD kaynağına artanmesafe ile azalır ve hemen bir dB değeri dönüştürülerek görüntülenir. Sinyaliseviyesinin Bu değişiklik PD tam yerini yol açar.

Kalkan eklemin her iki tarafında topraklı olup olmadığını TE PDS de korumalıeklemlere uygulanabilir. Bu ölçüm yerleşik endüktif sensör kullanır.Derz boyuncasinyal seviyesi tabii PD arıza yere en yakın en üst düzeyde gösterilen tam yerinigösterir.

Ilgili hataları PB bakliyat reliabley algılanır ve 100 MHz frekans aralığında entegreVHF senors tarafından değerlendirilir. Yüksek bir göstergesi weakspot daha yüksek güvenilirlik ve miktar sağlayacaktır.Sinyal seviyeleri görsel ve akustikgösterilir.

Özellikler

 • kapasitif ve endüktif PD algılama için çift sensör sistemi
 • LED PH seviyesi göstergesi ile sağlam ve hava koşullarına dayanıklı plastik gövde
 • farklı uygulama durumlar için izolasyonlu uzatma çubuğu
 • frekans modülasyonu ile akustik göstergesi
 • görsel pil durumu göstergesi
 • VHF frekans aralığı
 • uzun çalışma süresi ve otomatik kapanma
 • basit bir işleyiş ve işleme

Teslimat Kapsamı

 • TE PDS cihaz
 • İzoleli uzatma kolu
 • Pillerin Set
]]>
info@ankawebtasarim.com (Super User) Dielektrik Tanı ve Kısmi Deşarj Ölçümü Mon, 17 Jun 2013 18:43:15 +0000
OWTS M 60 http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/owts-m60.html http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/owts-m60.html

Salınımlı dalga test sistemi OWTS belirlemek, değerlendirmek ve kablo izolasyonve eklemler ve sona erdirme kısmi boşalma (PD) hataları bulmak için kullanılır.

HV birimi sisteminin tepe gerilimine zayıflatılmış salınımlı frekans kadar üretir. Iki adet 100 MHz AD çevirici sistemlerinin işletme ve dijital sinyal işleme ve depolama için bir Gömülü kontrol silindirik gövde A.Ş edilir. Taşıma tekerleklerikolay ulaşım izin verir.Dizüstü kullanıcı arayüzü iletişim W-LAN tarafından yapılır.İsteğe bağlı bir optik veri bağlantısı mümkündür.
OWTS de VLF Sistemi ile birleştiğinde olabilir. Bu durumda, VLF OWTS, yüksekvoltaj kaynağı tarafından kontrol sağlar.

Belirgin Özellikleri:

 • Salınımlı dalga test gerilimi altında PD tanısı - nominal hizmet koşullarında gibi elektrik alan dağılımı
 • PD değerlendirme imkanı ve nominal gerilim seviyesinden örüntü tanıma
 • Otomatik Kalibrasyon ve Ortak konumu tesisi
 • 150 bant genişliği IEC 270 göre PD seviye ölçümü ... 650 kHz
 • Haritalama özelliği ile arıza yeri için yarı ve tam otomatik PD analiz yazılımı
 • Kablo kapasitansının hesaplanması ve gerilim dalga şekli karakteristikindiriminden testi nesne tan delta değeri
 • Test dizisi işlemi için kullanılacak basit ve kullanımı kolay menü güdümlü ünitesi
 • Kompakt tasarımdüşük ağırlık
 • Kompakt PDOWTS kombinasyonuVLF test ünitesi ve arıza yeri sistemiKompakt

 

]]>
info@ankawebtasarim.com (Super User) Dielektrik Tanı ve Kısmi Deşarj Ölçümü Mon, 17 Jun 2013 18:40:50 +0000
Tan Delta http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/tan-delta.html http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/tan-delta.html

Tan delta testi ek kablo durumun kesin olarak belirlenmesine olanak sağlar. Bunem derecesi ve "su ağaçlanma" sadece tanınan ve ölçülebilirtan delta testi ekiideal olabilir gibi İntegral yaşlanma etkilerini,

Kablonun koşulu izlenmesi için cihaz.

Tan delta testi ek portatif VLF sinüs ile bağımsız bir sistem olarak kullanılabilir

Test araçlarda entegre VLF sinüs test sistemleri ile SebaKMT veya kombinesistemleri.

Bu yüksek gerilim potansiyeli de ölçer ve ölçüm kafası testi nesneye çok yakın yer olabilir, çünkü sistemi çok hassas ölçümler gerçekleştirmektedir.

Test ünitesi ve dizüstü 75 m bir dizi ile bir kablosuz bağlantı var.

EasyGo yazılım operasyon ve tomrukçuluk kolaylaştırır. Özellikle test dizilerininkolayca ve sezgisel olarak oluşturulabilir.

Ölçüm sırasında, gerilim akım ve kayıp faktörü δ kritik kabloları erken bir safhadatespit edilebilir ve test nesne üzerinde gerilim, yük minimumda tutulması anlamına gelirgerçek zamanlı olarak grafiksel olarak gösterilir.

Bir bakışta tüm avantajları

 • Çok doğru ölçüm
 • İsteğe bağlı kaçak akım düzeltme
 • EasyGo işletim yazılımı
 • Yüksek kablosuz aralığı
 • Yüksek gerilim potansiyeli ile ölçüm
 • Hafif ve taşınabilir
Seçenekler

 • Kaçak akım düzeltme

 

 

]]>
info@ankawebtasarim.com (Super User) Dielektrik Tanı ve Kısmi Deşarj Ölçümü Mon, 17 Jun 2013 18:34:46 +0000
CDS – Integral Cable Diagnosis for PE / XLPE / Paper http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/cds-integral-cable-diagnosis.html http://www.enpa.com.tr/urun-gruplari/guc-kablosu-test-ve-teshis/dielektrik-tani-ve-kismi-desarj-olcumu/cds-integral-cable-diagnosis.html

CDS - PE / XLPE / Kağıt için integral Kablo Tanı

Taşınabilir kombine CDS dünya çapında PE / XLPE izoleli kablolar gibi kağıt yalıtımlı kablolar üzerinde evrensel dielektrik teşhis sistemi olarak kullanılır. Bu İzotermal Dinlenme Akım ölçümü (IRC-Analiz) ve yaşlanma ve bozulma teşhis için Voltaj İade Yöntemi (RVM-Analizi) bilinen yöntemlerle birleştiriyor. Ölçüm düşük şarj voltaj nedeniyle CDS yıkıcı kesinlikle olmayan çalışır.

PE / XLPE kabloların tanısı IRC ölçüm Nöro-bulanık-uzantısına sahip bir yazılım modülü değerlendirilmesi için geçerlidir. Akıllı çoklu-aşamalı değerlendirme yazılımı dikkate testi nesnenin özel yapım kriterleri almak ve beklenen bir maksimum kalıntı gerilim seviyesi de dahil olmak üzere, test nesnenin durumu sınıflandırıyor.

Yazılım voltaj hesaplanması veriler standart VDE 0276 malzeme gibi tanı sonucu protocolling göre prognozu değerleri dayanacak için otomatik araştırmaları ile bir veri tabanı içerir.

RVM kablo değerlendirme kanıtlanmış standart faktörleri ve eşik değerleri kullanılarak yapılır.

Elektrik piyasası ve enerji yüklü bileşenlerin ömürleri artırmak ve mevcut yeraltı tesisatları ile ilgili daha fazla ekonomik olarak ihtiyacı varlık yönetimi kurşun yeni biçimleri açılması. Ayrılmaz teşhis kullanarak, kablo operatörü kablo ağının tahribatsız analiz için değerli bir araç vardır. Bu durum tabanlı bakım varolan kablo onarmak veya değiştirmek için size daha kolay planlama yapar.

Özellikler

 • Kesinlikle tahribatsız durum değerlendirme
 • PE / XLPE / kağıt-yağ yalıtımlı kablo sistemleri
 • Basit kullanım ve otomatik ölçüm yöntemleri
 • Tam bir ölçüm 1 saat süresi - akım ve gerilim için üç fazlı paralel ölçümü
 • IRC ölçüm için Genişletilmiş dinamik aralık
 • uzunluğunda kablo segmentleri için
 • Oluşumu sırasında şarj akımı ölçümü
 • Geliştirilmiş filtreler
 • Dahili şarj edilebilir batarya Yüksek kapasiteli
 • seri ölçümler için
 • Kadar 5 kV Genişletilmiş oluşumu gerilimi -
 • YG kabloları üzerinde tanı için uygun

 

]]>
info@ankawebtasarim.com (Super User) Dielektrik Tanı ve Kısmi Deşarj Ölçümü Mon, 17 Jun 2013 18:27:52 +0000